کتاب اگر بمانم

اثر گیل فورمن از انتشارات هیرمند - مترجم: مهرآیین اخوت-ادبیات نوجوان

میا هیچ خاطره‌ای از آن تصادف ندارد؛ تنها پس از آن را به خاطر می‌آوَرد: بدنِ آسیب‌دیده و غرق در خونِ خود را می‌بیند، می‌بیند که او را سوار آمبولانس می‌کنند، خانواده‌اش را هم می‌بیند که…
اندک‌اندک باید خود را بازبیابد، باید بفهمد چه وضعیتی دارد، باید بفهمد چه از دست داده و زندگی‌اش چگونه خواهد بود؛ اما بدنش روی تخت بیمارستان است و خود او سرگردان و نامریی. مهم‌تر از همه آن‌که می‌فهمد خودِ او باید تصمیم بگیرد بماند یا برود.
داستانی زیبا که بی‌شک دل خواننده را به درد می‌آوَرَد اما شاید نگاهِ ما را به زندگی و خانواده و عشق تغییر بدهد.


خرید کتاب اگر بمانم
جستجوی کتاب اگر بمانم در گودریدز

معرفی کتاب اگر بمانم از نگاه کاربران
2.5 / 5 برخی از شما ممکن است زمانی که کتاب را شروع کردم به روز رسانی وضعیت من را می دانم. من گفتم بسیار خوشحالم که در نهایت این را بخوانم و من بودم. وقتی من آن را شروع کردم، کمی ناامید شدم. من میدانستم که بسیاری از مردم این کتاب را خواندند و دوست داشتند، بنابراین انتظار داشتم که من نیز بتوانم. منظورم این است که آنها یک فیلم از آن را ساخته بودند باید خوب باشند. نه، این واقعا دلیل نیست، اما من منتظر چیزی بیشتر بود. OverviewPlot OverviewMia یک دختر هفده ساله است که در عشق فرو رفته است. با موسیقی و دوست پسر او آدم. برنامه های آینده و اینکه آیا او باید عشق طولانی خود را به موسیقی دنبال کند یا خیر. این که آیا اقامت یا رفتن تنها انتخاب او و مهم است تا زمانی که زندگی او همیشه تغییر کند. در ماشین رانندگی با خانواده اش در روز برفی، انتخاب های حتی بیشتر مهم برای اقامت باید انجام شود. آنچه که من دوست داشتم، فلسفه ها و یا چشم انداز های گذشته. آنها واقعا زندگی مایاس را نشان دادند و آنچه را که او در گذشته و یا در آخرین انتخاب خود را ترک کرده است، توصیف می کند. با داشتن مايا تماشا کنيد چه اتفاقی افتاده است، به جاي آنکه او فقط آنجا قرار گيرد، آن را ادامه داد و همه چیز را شنيد. من دوست نداشتم يا بهتر بود که عاشقانه باشم. حالا، من می دانم چند نفر از شما خواندن این اختلاف نظر است، اما این چیزی است که من فکر می کنم. من فکر کردم که عاشقانه خیلی مبهم بود. تنها نگاهی که به آن داشتم آدم بود و پشت سرش بود و من فکر می کردم که اگر خانم فورمن بیش از این عاشقانه بین آنها را به طور مستقیم نشان می داد، پایان می یافت. یک cliffhanger کوچولو وجود دارد که به همین دلیل من رفتن به ادامه و خواندن کتاب بعدی در سری. در کل این کتاب قطعا من را به فکر می کنم. من هرگز در مورد آنچه که من انجام خواهم داد، هرگز فکر نکردم اگر یک رویداد زندگی در حال تغییر داشته باشم مثل این که به من اتفاق می افتد. تم ها انتخاب ها، عشق و خانواده بسیار خوب بود که در مورد آن ها بخوانند و در برخی موارد ناراحت کننده بودند. من دوست داشتم که وی ویلیو را مانند من بازی کند و به من کمک کرد تا با او ارتباط برقرار کنم هرچند من هرگز دو ساعت در یک زمان مثل مای کار نمی کنم. بنابراین، این یک کتاب است که من به افرادی توصیه می کنم که بیشتر عاشقانه ها را تحریک می کنند.

مشاهده لینک اصلی
این کتاب را دوست داشت اشک هایی که در انتهای چهره من قرار می گیرند. چند هفته بعد از آن فکر کنید. خیلی خوب.

مشاهده لینک اصلی
*** ویرایش - فیلم به همان اندازه بد است و بیشتر در مورد این کتاب فکر می کنم، بیشتر از آن متنفرم. من آن را به 2 ستاره تغییر دادم. این کتاب مرا کاملا ناامید کرد. من انتظار داشتم که چیزی بیرحمانه غم انگیز باشد و فکر کردم بعد از این که این کار را تمام شد، یک فریب می افتم. من فکر می کنم اگر من ماندن بیش از حد است. این احساسات بسیار کمی در من ایجاد شده است. از یک طرف، من فکر می کنم که میا بودن در این حالت قطع شده، نوعی خنک بود، اما از سوی دیگر، من فکر کردم این کتاب بزرگترین نقص است. هیچ کس نمی داند چه اتفاقی می افتد زمانی که ما می میرند و یا چه اتفاقی می افتد زمانی که ما در یک کاما هستند، اما من فکر کردم Gayle Formans بر روی آن جالب بود. میا می دانست که چه اتفاقی در اطراف او رخ می دهد اما او نمی تواند هر چیزی را احساس کند. من می دانم که عمدی بود، اما من احساس می کردم این اشتباه بود که او را به این شکل جدا کند. برای من سخت بود که با او ارتباط برقرار کنم وقتی که او پاسخی عاطفی بسیار ناچیز به سقوط نداشت. وقتی او چیزها را بدون احساسات توضیح داد، فقط خواستار خواستن من شد. احساس می کردم چیزی در این کتاب گم شده بود و شاید فقدان احساسات بود. بنابراین، هر چند من فکر کردم جالب است که او را به جدا، آن را فقط برای من کار نمی کند. در حالی که بسیاری از شخصیت ها را دوست داشتم، همه آنها به نظر من برای من مناسب بود. من فکر نمی کنم که یکی از شخصیت های اصلی یک نقص واحد داشته باشد و این باعث ناراحتی من شد زیرا آنها واقعا یک بعدی بودند. من واقعا دوست داشتم که چطور زمان برگشت و به جلو حرکت کرد، زیرا فرصتی برای به دست آوردن شخصیت ها کمی بهتر بود. من دوست داشتم که خاطرات همیشه مربوط به چیزی در حال حاضر باعث آنها شد، آن را فقط waffle برای پر کردن صفحات نبود. اگر مادربزرگتان بخوانید، پدر و فرزند فرزند خود را در تصادف ماشین میمیرند و دختر 17 ساله یوود را ترک می کند و فکر می کند که این واقعا غم انگیز و ویرانگر است، اما احساس می کنم که این کتاب هیچ احساسی نسبت به من نداشت انجام داد من فقط آن را به عنوان دلهره آور آن را به عنوان من فکر کردم من می خواهم و من در تقریبا هر چیزی گریه! وقتی میااس پدربزرگ با او صحبت کرد، عصبانی شدم، اما در مورد آن صحبت کردم. البته من خودم را نسبت به میا مقایسه کردم و اگر این اتفاق برای من افتاد من نابود خواهم شد، اما این غم با تخیل من و نه داستان واقعی ایجاد شد. من فکر می کنم که این نوشتار مانند یک دختر 17 ساله بود اما به طور کلی این نوشتار من را ندید. من قصد دارم عاقبت را در نهایت بخوانم و احتمالا بیشتر از Gayle Forman بیشتر بخوانید تا ببینید آیا کتابهای دیگرش بهتر است یا نه. این کتاب سریع خواند و من آن را در مورد آن دوست داشتم. من واقعا کتاب را توصیه نمی کنم.

مشاهده لینک اصلی
خوب برای شروع، سه ستاره باعث می شود احساس گناه کمی کنم، چون بعد از همه این کتاب فوق العاده بود. پس چرا فقدان شور و شوق برای رتبه بندی بالا؟ خوب، برای شروع، این کتاب پتانسیل بسیار داشت، اما هرگز به آن نپرداخت. می توانست خیلی بهتر باشد، اولین چیزی که باعث ناراحتی من شد، سرعت سریع وقایع، از زندگی، به مرگی، و سپس دوباره به زندگی بود. مثل این بود که نویسنده نتوانست به راحتی خوانندگان را برای مرتب کردن احساسات خود، از غم و اندوه به شادی، و سپس به حوادث ناپایدار عاطفی، منتقل کند. شخصیت هایی که او شکل گرفته بود، به اندازه کافی دوست داشتنی بود، و ایده ها هرچند کمی از شیوه زندگی عادی و معمولی، غیر قابل باور بودند. از ابتدا شروع می کنیم، که به نظر می رسد یک خانواده دوست داشتنی، یک زندگی شاد و یک نوجوان با استعداد با تلاش های عاشقانه یک زندگی است. شما به خودتان فکر می کنید، چه چیزی احتمالا اشتباه است؟ بله، بله، من به غیر از تصادف که فقط نوجوانان با استعداد در حالت نابالغ را ترک می کنند، و بقیه خانواده ها به سوی نور فرستاده می شوند. امتیازات برای اصالت، ایده می شود که حتی بعد از زندگی شما همچنان مجاز به انتخاب هستند. من یک مکنده برای ایده های ایدئولوژیک، برای عاشقانه صمیمی و سختی هشدار داد شادی، بنابراین این کتاب ساخته شده بسیاری از وعده ها ........... آه ... از آغاز تا پایان، هیچ یک از جزئیات به اندازه کافی زمان ساختن از دوست پسر اختصاص داده شده به بهترین دوست دوست داشتنی. بارها در این کتاب وجود داشت که در آن من به شدت از ایده های دلهره آور نقل مکان کردم، چیزی که من را از هم جدا کرد بیشتر انسدادی بود که پدر و مادرش را به حال خود رها کرد. اما پس از آن، در تمام افکار از بین رفتن، حرکت کردن، یک آهنگ قضیه ساده او را به عقب بازگرداند؟ خودشه؟ همه چیز را برای این احساسات ذخیره کردم؟ خوب من حدس می زنم فقط عاقبت می گوید اگر این کتاب بود اتلاف ثبات احساسی من یا نه. اما این کتاب متحرک بیش از آنکه من مجبور به پذیرش آن هستم ناامید شدم

مشاهده لینک اصلی
اگر چه داستان به نظر می رسد آشنا و بیش از حد استفاده شده است، نویسنده به طرز معجزه آسایی آن را دور زد تا به طور کامل به اصل تبدیل شود. چیزی که من بیشتر از این رمان دوست داشتم زیبایی گفتگوها و توسعه بسیار جالب از شخصیت ها است. من نیز دوست دارم که چگونه وقایع با شکوه از یک نقطه به بعد جریان گرفت. انتقال به سادگی بی عیب است و پایان دادن به قلب خود را برای بیشتر دردسر می کند. این رمان بسیار زیبایی نوشته شده است که احساسات شما را از ابتدا تا انتها در بر می گیرد.

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب اگر بمانم


 کتاب هر دو در نهایت می میرند
 کتاب کیه این وقت شب
 کتاب افتادن برگی به نام فردی
 کتاب پادشاهی کهن (سه جلدی)
 کتاب آقای پیپ
 کتاب برگزیدگان جوان