کتاب شکستن دماغ استالین

اثر یوجین یلچین از انتشارات مروارید - مترجم: شهاب الدین عباسی-ادبیات نوجوان

ساشا زاییکک قوانین پیشگامان جوان شوروی را از سن شش سالگی شناخته است: پیشگام جوان به رفیق استالین، حزب کمونیست و کمونیسم اختصاص داده شده است. پیشگام جوان یک رفیق قابل اعتماد است و همیشه براساس وجدان عمل می کند. پیشگام جوان حق دارد انتقادها در مورد نقص ها را داشته باشد. اما اکنون زمان آن رسیدن به پیشگامان جوان است، روزی که ساشا برای مدت طولانی منتظر است، همه چیز به نظر می آید. او یک عینک همکلاسی با یک گلوله برفی را می شکند. او به طور تصادفی یک مجسمه استالین را در سالن مدرسه آسیب می زند. و بدتر از همه، پدرش، بهترین کمونیست که می داند، تنها شب گذشته دستگیر شد. یوجین یلچین در حال حرکت به داستان یک پسر 10 ساله در حال شکسته شدن در جهان است و در سادگی آن، قدرتمند در پیام او، و دلهره آور در باورپذیری آن استادانه است.


خرید کتاب شکستن دماغ استالین
جستجوی کتاب شکستن دماغ استالین در گودریدز

معرفی کتاب شکستن دماغ استالین از نگاه کاربران
یلچین یک داستان واقعی در زندگی یک دوره تاریخی را بر اساس حکومت استالین بر سر مردم روسیه می نویسد. این داستان کوتاه و شیرین بود، اما ترسناک است، زیرا داستان یک کودک است و در زندگی او اتفاق می افتد. استالین با ترس به عنوان سلاح اصلی خود حکمفرما شد. محرمانه مردم را به صورت خطی نگه داشت و مردم هرگز نمی دانستند زمانی که کمی امنیت آنها توسط @ snitch @ متوقف شود، همانطور که در داستان نشان داده شده است. یلچین می گوید که او این کتاب را بهexpose ارسال کرده و با آن ترس @ مقابله می کند و مردم را آگاه می کند که امروز هم مکان هایی هستند که مردم بی گناه به دلیل اعتقاداتشان مورد آزار و اذیت قرار می گیرند. آزادی هایی که ما امروز در ایالات متحده آمریکا پس از خواندن این کتاب، تقویت شده و ارزشمندیم.

مشاهده لینک اصلی
من در مورد این دوره تاریخ روسیه چیزی برای کودکان، به غیر از بزرگسالان خواندن ندارم. واقعیت آن است که در زمستان اتفاق می افتد باعث می شود که حتی احساس تیره تر و سردتر شود، که داستان را قوی تر می کند. ساشا، به عنوان یک پسر ده ساله، احتمالا از کودک شسته شده مغز است، معتقد است که همه چیز دولت و دولت و بزرگسالان در اطراف او را تغذیه می کنند. همانطور که او چیزی برای مقایسه زندگی خود ندارد، چگونه می تواند یک زندگی بد باشد؟ من داستان او را گاه گاه غمگین و ناامید یافتم. و هنوز ... ساشا همچنان در اوست که کودک احساس تعجب و ایمان می کند.

مشاهده لینک اصلی
این کتاب تجربیات پسران زندگی در روسیه استالینیستی را نشان می دهد و از نقطه نظر کودکی به عنوان یک کمونیست @ Young Pioneer @ که استالین را دوست دارد و مایل است برای کشورش و کمونیست مبارزه کند، به تصویر کشیده است. این رمان به طور مؤثری یک نقطه نظر را بر خلاف دیدگاه نویسندگان نشان می دهد. Velchin این کار را به شیوه ای صادقانه انجام می دهد و خواننده را به نمایش می گذارد که اعتقادات یک پسر در آن محیط چیست. این کتاب به طور ناگهانی و بدون قطعنامه به پایان می رسد، اما یک تصویر واضح از یک زمان و یک مکان است که قدرتمند و آموزنده است.

مشاهده لینک اصلی
یک کتاب پر از بی گناهی، در تضاد با شرارت و سختی regimuluj stalinist.Actiunea قرار سریع و بی امان بود، اینجا و آنجا خال خال با نقاشی نماینده. من ستایش پایان، به عنوان او داد تا تمام اعتقادات خود و تمام آموزه های آن به خاطر عشق برای پدر و مادر sai.Atatea تاب، هر چند برخی از کمی قابل پیش بینی است، اما ارائه می دهد احساسات قوی. یک کتاب زیبا و به خوبی انجام می شود که مطمئنا حتی یک کودک کوچک را می آموزد که کمونیسم است.

مشاهده لینک اصلی
این کتاب سریع خواند اما من هرگز به شخصیت اصلی متعهد نیستم. هنگامی که کتاب را تمام کردم و به نوشتن یادداشت ها اشاره می کردم آن را بیشتر حس می کردم و می توانستم بفهمم که چرا این کتاب را نوشت. این واقعا یک کتاب معتبر برای اکثر مردم نیست، به جز دانشجویان LA من. کتاب افتخار نیوبری (2012)، اما من واقعا موافق نیستم. توسعه شخصیت کم عمق بود و موضوع (کمونیسم) دقیقا یک موضوع (یا سرگرم کننده) YA یا Juvenile نیست. من تا به حال زمان سختی را به سوی ساشا تحمیل کرده بودم و برای برقراری ارتباط با شخصیت سخت شدم.

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب شکستن دماغ استالین


 کتاب عطش مبارزه - 1
 کتاب دختری با پرتقال
 کتاب خاطرات استفان (1)
 کتاب بدجنس ها
 کتاب انگشت جادویی
 کتاب ملکه ی سرخ